تبلیغات
حسابداری - نکاتی مهم برای آمادگی در آزمون ارشد حسابداری
حسابدارینکاتی مهم برای آمادگی در آزمون ارشد حسابداری

۱.در رشته حسابداری که دارای گسترده ترین منابع مطالعاتی است،خلاصه نویسی دروس اصل مهمی برای مرور بهتر و طبقه بندی اصولی تر مطالب در ذهنتان است.پس خلاصه نویسی را فراموش نکنید!!

 

۲.استفاده صحیح از زمان مطالعه تان!! خیلی از دوستانم را دیدم که از صبح که شروع به مطالعه می کنند با زبان شروع می کنند.خوب این عادت خوبی است،اما وقتی در ساعات اولیه زبان و حسابرسی خوانده شود و در ساعات پایانی ریاضی و آمار و مالی و صنعتی ،یعنی استفاده نادرست از زمان مطالعه! اصولی ترین روش این است که زمانی که ذهنتان در اوج آمادگی است را به دروس سخت تر مثل مالی و ریاضی ...که نیاز به یادگیری دارند اختصاص دهید.

 

۳.دو درس مشکل را پشت سر هم نخوانید.مثلا بین دو درس ریاضی و مالی دروس سبکی مثل حسابرسی و صنعتی مطالعه شود.

 

۴.همه دروس را در یک روز نخوانید!مثلا  درس زبان را برای هر روز مطالعه کنید،و دروس دیگر را بین دو روز تقسیم کنید.بدین ترتیب در هر ۲ روز همه درسها خوانده می شود.

 

۵.روز جمعه را فقط به مرور خلاصه نویسی هایتان اختصاص دهید.این ربطی به مرور همیشگی درس ها ندارد.این کار فقط تاکید بیشتری بر مرور است!

 

۶.در پایان روز جمعه برنامه کل هفته بعدتان را مشخص کنید و در پایان هفته دقیقا مشخص کنید که چه مقدار از برنامه تان را انجام داده اید.در هفته های اول معمولا طبق برنامه پیش نخواهید رفت اما به مرور یاد خواهید گرفت که چگونه برنامه درستی برای خودتان تدوین کنید.

 

۷.تمام سعی تان را بکنید که از ساعت ۱۰ شب به بعد مطالعه نکنید و خودتان را از الان به شروع مطالعه در صبح عادت بدهید.

 

۸.زمانی که مطلبی را نمی فهمید، از آن بگذرید.در دور دوم و یا سوم بالاخره آنرا خواهید فهمید.اما اگر در آن لحظه بیش از اندازه درگیر آن شوید، ممکن است نتیجه ای جز بیزاری از درس و بی حوصلگی برایتان نیاورد...

 

۹.حتما در آزمون های آزمایشی شرکت کنید!آزمون آزمایشی یعنی بارها و بارها در شرایط مشابه آزمون قرار گرفتن و ...

 

۱۰.هر چه فاصله بین مرورتان بیشتر شود یعنی از دست دادن زمان و اتلاف انرژی!پس این موضوع را جدی بگیرید!!

 

۱۱.از هم اکنون زمان بیشتری را برای دروسی که تسلط ندارید بگذارید.چون در ماههای پایانی این موضوع از مهمترین عوامل استرس زا می شود!

 

۱۲.اگر می خواهید تا پایان آزمون در شرایط مطلوب روحی باشید ورزش را به برنامه خودتان اضافه کنید!پیاده روی و شنا و کوه نوردی برای ایجاد آرامش و اعتماد به نفس و از بین بردن استرس معجزه می کند!!

 

۱۳.تفریح را به طور کامل از برنامه تان حذف نکنید.زمانهایی واقعا لازم است با دوستانتان به گردش بروید! این موضوع می تواند انرژی های منفی را از شما دور کند.اما لطفا در این زمینه افراط نکنید

شنبه 14 شهریور 1388 توسط حسن غلامی | نظرات ()

حسن غلامی
پنل رایگان ارسال SMS انبوه
سایت دانشگاه مازندران بابلسر
سایت دانشگاه پیام نور کله بست
سایت مقالات(پایگاه علمی اطلاعات)
سایت سازمان حسابرسی
سایت دولت
استانداردهای حسابداری
استانداردهای حسابرسی
مقالات حسابداری
آموزش اکسل
متن اصول حسابداری 1
تئوری 1 هندرکسن
تئوری 2 هندرکسن
خرید مانتو
همه پیوندها
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :